Chcete si přes prázdniny přivydělat brigádou? V zahraničí platí lépe než u nás!

Přemýšlíte nad tím, jak si přes léto přivydělat a s předstihem hledáte dobře placenou brigádu? Některé firmy, především pak v Praze, sice nabízí brigádníkům zajímavou hodinovou sazbu, ale je to podstatně méně, než kolik si můžete vydělat v zahraničí. Pobyt má i mnoho dalších výhod – zlepšíte se v jazyce dané země, seznámíte se s novými lidmi, jejich zvyky a kulturou, získáte spoustu cenných zkušeností a poznáte jedinečná místa, která vám v paměti utkví ještě na dlouho. Inspirujte se následujícím přehledem zemí a pracovních příležitostí.

K oblíbeným příležitostem patří Work & Travel USA. Jedná se o kombinaci pracovního a cestovatelského programu s hodinovou mzdou až 12 USD. Přihlásit se mohou pouze studenti.

Work & Travel USA

Pro „nestudenty“ je vodná například práce v kempech. Baví-li vás aktivity s dětmi, můžete si vydělat až 1200 USD za sezónu. Jídlo a ubytování hradí zaměstnavatel.

Další možností je práce ve Velké Británii. Poptávka je zejména po schopných brigádnících v oborech gastronomie a hotelnictví.

S trochou štěstí seženete práci i v Kanadě. V rámci Working Holiday Canada vyděláte až 14 USD za hodinu. Zůstat můžete 12 měsíců.

Spoustu pracovních pozic najdete také v nabídce novozélandských firem. Jde především o práci v zemědělství, gastronomii a cestovním ruchu s odměnou ve výši od 14.25 ND V Austrálii lze pracovat pouze za předpokladu, že se zúčastníte jazykového kurzu.

Práce v zahraničí

A co se týče Evropy, atraktivní je práce ve španělských rezortech s odměnou ve výši až 1200 EUR za měsíc, případně ve Francii, kde si lze v gastronomii vydělat kolem 1000 EUR.

Bez pojištění za prací nejezděte!

Stát se může cokoliv a spoléhat se na evropské pojištění není moudré. Ceny cestovního pojištění nejsou vysoké a za příplatek lze připojistit také pracovní pobyt.

Cestovní pojištění

K produktům s nejlepším poměrem ceny a rozsahu krytí patří pojištění do zahraničí od ERGO. Více informací najdete v odpovědích na dotazy k pojištění do zahraničí.