Chcete vydělávat na pronájmu bytu? Přečtěte si, jak z něj dostat co nejvíce

Máte-li k dispozici obyvatelnou nemovitost, kterou nevyužíváte, případně využíváte jen občasně, můžete si gratulovat. Snadno ji totiž proměníte na zdroj pravidelného příjmu – díky pronájmu vám měsíčně na účet přistane až několik desítek tisíc korun. Zdá se vám to příliš? V případě krátkodobého pronájmu jsou tato čísla naprosto běžná. Ale musíte vědět, jak na to.

Proč zvolit krátkodobý pronájem?

Klasický dlouhodobý pronájem se na první pohled jeví jako mnohem praktičtější varianta: nebudete muset neustále shánět nájemce, uklízet po jejich odchodu apod. Krátkodobý pronájem se navíc jeví jako velmi nejistý příjem, tak proč byste se neměli spokojit s „vrabcem v hrsti“?

Pronájem nemovitosti

Důvodů je hned několik. Prvním jsou peníze a druhým… ještě více peněz. Výnos z krátkodobého pronájmu je oproti pronájmu dlouhodobému o tolik vyšší, že jistě „zkousnete“ i všechnu tu dřinu kolem. A vlastně ani nemusíte, protože existují firmy, které se na krátkodobé pronájmy specializují a nabízí majitelům nemovitostí komplexní služby.

Jak správa krátkodobého pronájmu funguje?

Vydělávat na krátkodobém pronájmu může být velmi snadné. Svěříte-li svou nemovitost odborníkům, nebudete se muset starat o marketing, komunikaci s hosty, a dokonce ani o pravidelný úklid a údržbu. V podstatě jen čas od času zkontrolujete bankovní konto.

Kompletní servis pod jednou střechou najdete v nabídce Let Me Inn. Profesionální správa bytu zahrnuje vše od home stagingu a pořízení pěkných fotografií až po výměnu prasklých žárovek. O dostatek hostů se postarají specialisté na optimalizaci cen na portálech typu Airbnb a osobně je přivítají přátelští agenti.

Profesionální správa bytu

A co je nejlepší? Pod křídly Let Me Inn vzroste výnos z pronájmu vaší nemovitosti o desítky procent. Ceny za správu krátkodobého pronájmu najdete na letmeinn.cz.