Tuzemský softwarový gigant ručí za obří úvěry

Tuzemský softwarový gigant Avast Software se stal významným ručitelem za úvěry v celkové výši přesahující částku 9 miliard korun. Jde o úvěry, které souvisejí se vstupem nového investora do české softwarové společnosti, kterým se letos v březnu stala americká investiční skupina CVC Capital.

Investiční skupina CVC Capital se tímto také stala největším akcionářem Avast Software, dle dostupných informací z médií kontroluje 41% akcií společnosti. Pro vstup CVC ale bylo nutné zajistit bankovní úvěry, na čemž se podílela také společnost Avast Software. Za zajištění těchto úvěrů (9,3 miliardy korun) získá Avast výhody ve formě manažerských zkušeností CVC Capital a silné pozice CVC Capital v USA a na asijských trzích, kde skupina působí a kam hodlá Avast ještě více expandovat.

Avast Software je tvůrcem již celosvětově velmi oblíbeného antivirového programu avast! Tržby firmy plynou především ze zahraničí, zejména z USA, Francie, Brazílie nebo Ruska. Celou pětinu příjmů tvoří například podíl z reklamy ve spolupráci se společností Google. Převážnou část zákazníků tvoří domácnosti, kterým firma nabízí základní verzi antivirového programu zdarma, až vyšší verze rozšířené o další funkce jsou zpoplatněné. Bezpečnostní programy nabízí firma jak pro klasické počítače, tak pro mobilní zařízení.

Tržby i provozní zisk Avastu každoročně rostou, jen za rok 2013 měl český Avast tržby 2,85 miliardy, provozní zisk přitom činil 1,8 miliardy korun. Letošní tržby firma očekává přes tři miliardy.
Napsat komentář