Půjčky bez registru jsou stále oblíbenějším finančním produktem

Půjčky bez registru jsou klasickým produktem nebankovních společností. Jsou ideálním řešením pro skupiny klientů, které nedosáhnou na klasickou bankovní půjčku. Mnoho poskytovatelů, kterých v sektoru finančních služeb stále přibývá, takto reflektují na vzrůstající poptávku od lidí, kteří mají jakékoli finanční potíže, nebo jen touží po zboží a službách, na které jejich příjmy nestačí.

Stát se totiž nevhodným klientem pro bankovní sektor je velice jednoduché. Zvláště dostat se do bankovního registru dlužníků (souhrnný seznam všech těch, kdo kdy měli nějaký problém se splácením svých závazků) je menší problém, než by se zdálo a může se to přihodit i nejzodpovědnějšímu člověku. Stačí se zpozdit se splátkou, dostat se krátkodobě do potíží, nebo mít s bankou i nedorozumění. Investoři nebankovního sektoru proto žádné nahlížení do registru dlužníků nevyžadují a finanční minulost klienta je v podstatě nezajímá.

Tito investoři tak poskytují i půjčky pro nezaměstnané, rodiče na rodičovské dovolené, studenty, nebo osoby pobírající jen důchod. Všechny ty, kdo nemohou doložit svůj příjem, což je u banky další podmínkou pro schválení jakéhokoli úvěru.

Sice čím je klient „rizikovější“, tím je pro něj půjčka nákladnější (náklady se zrcadlí ve velikosti úroků, měsíčních splátek i celkového RPSN), ale má jistotu, že peníze dostane. A to opravdu velice rychle. Půjčky bez registru ihned lze totiž sjednat prostřednictvím telefonu, nebo internetových stránek během pár minut a peníze pak budou doručeny v hotovosti, nebo převodem na bankovní účet do několika dní, nebo hodin. Odpadá zde totiž dlouhé schvalovací řízení a ověřování schopnosti splácet. Věřitelé nebankovního sektoru většinou požadují, jen hmotnou zástavu, která jim v případě jakýchkoliv potíží bezezbytku propadne. Tento fakt je jediným, i když podstatným, rizikem a komplikací, jinak velice snadného, rychlého a pohodlného způsobu získání peněz.