Pojištění vozidel

Pojištění vozidel na internetu

Zde vám představíme další možnost jak vydělat. I když v tomto případě však bude přesnější termín jak ušetřit. Jak ušetřit peníze, čas, kterého není nikdy dost, ale v mnoha případech si můžete ušetřit i vlastní nervy. Kdo z nás si totiž libuje v běhání po úřadech?

V dnešní době lze pojištění vozidel sjednat v zásadě dvěma způsoby. Klasické uzavření smlouvy na pobočce příslušné pojišťovny mnoho lidí stále upřednostňuje, zvláště pokud dávají přednost osobnímu jednání. Pokud na osobním jednání až tolik nelpíte nebo/a nemáte příliš volného času, zřejmě spíše oceníte, dnes už standardně nabízenou možnost uzavření povinného ručení online přes internet. Není to nic složitého, ušetří Vám to čas, většinou i peníze a vše provedete pěkně z pohodlí vašeho domova.

A jak tedy na to? Pokud už máte vybranou pojišťovnu, u které hodláte pojištění uzavřít, jednoduše si otevřete její webové stránky, kde naleznete připravený přehledný formulář. Ten vyplníte (budou Vám stačit Vaše osobní údaje a údaje z technického průkazu vozidla), odešlete a pak už jen počkáte, až Vám bude zaslána smlouva. Pokud uzavíráte online povinné ručení, přijde Vám se smlouvou i zelená karta, jediný doklad, kterým lze prokázat, že je na dané vozidlo povinné ručení řádně sjednané. To, že musíte pár dní počkat na klasickou zelenou kartu, ovšem neznamená, že byste do té doby nemohli nikam vyjet. Okamžitě po odeslání formuláře si totiž dnes už běžně můžete vytisknout zelenou kartu s dočasnou platností, a těch několik dní bez problému svůj vůz používat.

Takto sjednané pojištění je samozřejmě pohodlnější nejen pro Vás, ale i pro pojišťovnu, takže mnoho z nich „odměňuje“ své klienty za právě tento způsob sjednání pojištění levnější cenou v porovnání s pojištěním uzavřeným na pobočce. Tato sleva se pohybuje většinou kolem 10 %.