Investicí do nových bytů přibývá. Vyplatí se i družstevní

V posledních měsících stále přibývá Čechů, kteří si pořizují byty jako investici do budoucna. Zájem o nové byty je hlavně v Praze. Jen za první čtvrtletí tam lidé koupili 1 350 bytů v novostavbách.

Dárek pro děti, kterým zaplatíte hypotéku

Že si mnoho nových bytů v Praze lidé kupují jako investici, potvrzují i developeři. Majitelé byty v novostavbách často vnímají jako zajištění na stáří nebo jako způsob spoření pro děti. Byty koupí a poté je dlouhodobě pronajímají.

Díky penězům z pronájmu postupně získávají zpátky částku, kterou za byt zaplatili. Anebo vybraným nájmem platí hypotéku.

Investice do bytu

 

Ochrání před inflací a ještě vydělá

Zájem o investici do nových bytů v Praze ještě zesílil po loňském oslabení koruny. Lidé nové byty vnímají jako spolehlivou investici, která peníze ochrání proti inflaci a dá se na ní průběžně vydělávat díky pronajímání.

Ideální jsou nové byty, ze kterých se snadno dostanete do centra Prahy, je to z nich kousek do přírody a v okolí mají obchody, restaurace, školy nebo třeba sportoviště. Dobrým příkladem jsou třeba nové byty v Britské čtvrti v Praze 5 – Stodůlkách, které přesně splňují všechny tyto podmínky. Sami si vyberete, jestli se do nich nastěhujete nebo je pronajmete. Zájem o tyto byty je velký, a tak nájemníky kdykoliv snadno seženete.

Nové družstevní byty

 

Levná investice: družstevní byty

V poslední době se prostor pro investování do nových bytů v Praze otevírá i lidem, kteří sami na nákup bytu v novostavbě nemají dost peněz a na hypotéku nedosáhnou. Přibývá nových družstevních bytů. Jejich majitelé zaplatí na začátku jen část ceny, a pokud poté byt pronajmou, peníze z pronájmu jim zaplatí zbytek.
Podobnou možnost máte třeba v Prosek parku v Praze 9, kde jsou na prodej nové družstevní byty od 1+kk po 4+kk. I tady je samozřejmostí výborná dostupnost centra i přírody a kompletní občanská vybavenost.