Česká pošta hledá, kde vydělat. Bude měřit rychlost?

Poté, co od letošního roku platí plná liberalizace trhu s poštovními službami, hledá Česká pošta alternativní zdroje příjmů. Státnímu podniku skončil i poslední monopol, a to na zásilky do 50 gramů. Pošta tak nechce omezovat své aktivity pouze na poštovní služby a poohlíží se i jinde.

Aktuálně ostří na byznys s radary. Jak informoval deník MF Dnes, Pošta se hlásí do několika výběrových řízení na dodavatele a správce takzvaného stacionárního měření rychlosti, která vypisují obce.

Ovšem Pošta se již dávno nezaměřuje pouze na listovní a balíkové doručování, v oblasti IT služeb má již řadu zkušeností (například v roce 2011 kompletně pokryla Sčítání lidu, a to včetně IT služeb). A v této oblasti si klade i vysoké cíle, pro státní správu chce být hlavním dodavatelem a správcem IT řešení. V případě úspěchu v některém z výběrových řízení bude České poště náležet provize z vybraných pokut. A tyto částky mohou sahat do miliónů.

I když Česká pošta loni propustila více jak jeden tisíc zaměstnanců, stále patří mezi největší zaměstnavatele v zemi. Zaměstnává více jak 32 tisíc lidí a provozuje přibližně 3 200 poboček.
Napsat komentář