Blíží se daňové přiznání. Ti, kteří fakturují on-line, jsou v klidu

Je nejvyšší čas se připravit na podání daňového přiznání. Ti, kteří fakturují on-line si ale můžou dát nohy na stůl. Když totiž máte všechny faktury pohromadě v jednom systému dostupném odkudkoliv, daňové přiznání se podává skoro samo.

Spousta podnikatelů momentálně nedělá nic jiného, než že hledají všechny faktury a doklady v kancelářích a na e-mailu. Případně platí horentní sumy účetním, aby se této povinnosti zbavili.

Vedle nich je tady ale stále se rozrůstající skupina, která eviduje své faktury on-line. Jenom neoblíbenější službu na poli on-line fakturace – iDoklad – využívá už více než 130 tisíc podnikatelů.

iDoklad.cz

Podklady pro daňové přiznání máte připravené za pár minut

Služby umožňující on-line fakturaci jsou velmi jednoduché na používání. Nemusíte nic instalovat ani spouštět program. Jednoduše se zaregistrujete na webu, přihlásíte a můžete začít. Účtování se tak výrazně zrychluje a první fakturu vystavíte na pár kliknutí.

Díky rychlosti a přehlednosti můžete zaevidovat své faktury i zpětně a připravit si tak jednoduše podklady pro daňové přiznání. Ti, kteří fakturují online po celý rok, mají připravené podklady pro daňové přiznání za 5 minut. K dispozici je i evidence nákladů, takže víte, jestli se vám vyplatí využít odpočty paušálem nebo podle skutečnosti. Formulář si pak připravíte přímo v on-line fakturační službě.

Daňové přiznání on-line

Pošlete daňové přiznání třeba z dovolené

Díky tomu, že máte veškerou fakturaci a evidenci nákladů vedenou on-line, vaše data jsou v cloudovém úložišti dostupná všude na světě. Nezáleží na tom, jestli jste v kanceláři, na lyžovačce na horách nebo jste utekli před sněhem do Austrálie. Daňové přiznání odešlete odkudkoliv.

On-line služby se stále potýkají s nedůvěrou. O svá data ale nemusíte mít strach. Například zmiňovaný iDoklad využívá špičkové firewally, paralelní ukládání dat na několik serverů a šifrování, které používají i banky. Vaše fakturace je tak ve větším bezpečí, než když používáte software nainstalovaný na svém počítači.

Registrace

Faktury vždy odpovídají aktuální legislativě

Pokud fakturujete pomocí softwaru, který máte nainstalovaný na svém počítači, může se stát, že doklady neodpovídají nejnovějším právním předpisům a aktualizace je většinou zdlouhavá. Cloudové fakturovací služby jsou naproti tomu aktualizované automaticky každý den. Vše tak vyhovuje aktuální legislativě a zároveň bezchybně funguje.

Navíc nehrozí, že si zaplatíte drahý software, který vám nevyhovuje. Vše si můžete vyzkoušet úplně zadarmo.