Koruna je nejslabší od června 2010

Sezóna dovolených je v plném proudu, pokud se na nějakou zahraniční dovolenou také chystáte, připravte si pár stovek navíc. Zahraniční dovolená se vám může prodražit až o tisíce. Důvodem je naše slabá koruna. Česká měna v závěru týdne oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Výrazněji k americkému dolaru, když prolomila úroveň 21 korun za dolar a je tak nejslabší od června 2010. Vůči euru si koruna také pohoršila a to na 25,55 korun za euro.

Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka na trhy doléhaly zprávy z eurozóny. Negativně působila zejména nová prognóza španělské vlády, která předpokládá pokles ekonomiky v příštím roce, a žádost zadlužené španělské autonomní oblasti Valencie o finanční pomoc od vlády.

„Dalším negativním impulzem bylo oznámení Evropské centrální banky (ECB), že přestane přijímat řecké dluhopisy jako kolaterál.“ dodal Vlk. Negativní vliv je podle něj znát také na kurzech maďarského forintu a polského zlotého k euru. Na nová rekordní minima se dostává také Euro, a to vůči australskému, kanadskému i novozélandskému dolaru.
Napsat komentář