Short pozice na akcie NWR

Akcie New World Resources (NWR) nezažívají růžové období. Společnost je silně zadlužená a její akcie dlouhodobě klesají. A důvodů je hned několik. Vše se ale točí kolem astronomických dluhů. Trhy negativně reagují například na zprávu, že je ve hře varianta, která počítá s prodejem společnosti OKD. Dalším negativem je například zamýšlená restrukturalizace NWR, při které se očekává výrazné naředění současného akciového kapitálu. Nový kapitál by představoval 96 %, respektive současných 264 milionů vydaných akcií by tvořilo jen zhruba 4 %. Jinými slovy nový počet akcií by tvořil 25násobek současného počtu. Celkový počet akcií po emisi nového kapitálu by měl být 6,6 miliardy kusů. A nové akcie by se měly upisovat za 0,02 EUR, což je asi 0,56 Kč na akcii.

Od počátku týdne ztrácení akcie NWR každým dnem desítky procent své hodnoty. Obdobný scénář očekáváme i pro následující dny. Jako zajímavá investiční příležitost se tedy jeví spekulace na další pokles: Short pozice. Zatím co se minulý pátek akcie NWR obchodovali za cenu kolem 9 Kč za akcii, tento pátek to můžou být klidně i pouhé 2 koruny.
Jeden komentář u “Short pozice na akcie NWR”

  1. Marek

    NWR je síla, skoro po roce máme cenu akcie na 25 haléřích, což je ještě níže než v článku zmiňovaných 56 haléřů. Zde se short opravdu vyplatil.

Napsat komentář