Akcie Telefónica CR jsou nyní zajímavou investicí

Dlouho jsme nepřinesli investiční tip na akcie z pražské burzy. Dnes se tak zaměříme na akcie Telefónica CR, jednoho z hlavních telekomunikačních operátorů. Úvodem nutno podotknout, že se jedná o tip na krátkodobou investici.

Akcie Telefóniky nezažívají příliš dobré období, za poslední rok jejich cena spadla o více jak 30%. Důvodů je hned několik, například pokles dividendového výnosu, obava z poklesu tržeb zavedením neomezených tarifů, obava vstupu čtvrtého operátora na trh a mohli bychom pokračovat.

Zmíněné obavy nechceme zlehčovat, ale dle našeho názoru cena akcie reaguje velmi přehnaně. Při ceně 255 Kč za akci a dividendě 30 Kč nabízí Telefónica aktuálně více než 10% zhodnocení. Nechceme chytat padající nůž, ale v současné situaci vidíme v Telefónice zajímavý krátkodobý růstový potenciál.

Růstový impuls mohou akcie dostat již 24. července, kdy společnost zveřejní své hospodářské výsledky za druhý kvartál letošního roku. Na tuto zprávu nahlížíme s optimizmem, neboť již v dubnu letošního roku komentoval člen managementu Telefóniky přechod na nové neomezené tarify. Připomeňme, že šlo o komentář pozitivní. A vzhledem k tomu, že dříve se předpovědi managementu společnosti relativně přesně plnily, není důvod nevěřit ani tentokrát. Cenu akcie by měl tlačit nahoru také blížící se rozhodný den pro výplatu dividendy.

Nákup akcie Telefónica CR doporučujeme realizovat v cenovém pásmu 255 až 265 korun za akcii, tedy za ceny, za které se dnes obchoduje. Cílovou cenou vidíme konzervativně kolem 280 Kč. Rozhodným dnem pro dividendu je letos 14. říjen, věříme, že do tohoto data se cena akcie dostane na naší cílovou cenu. Odvážnější investor může své pozice uzavírat na ceně kolem 290 korun za akcii, která není také zcela nereálná.
Jeden komentář u “Akcie Telefónica CR jsou nyní zajímavou investicí”

  1. Jakub

    Pěkný tip, hezky to vyšlo, půlku jsem prodal, druhou podržím asi až do dividendy.

Napsat komentář