Akcie ČEZ na osmiletém minimu mohou být dobrou investicí

Akcie energetické společnosti ČEZ se dnes obchodují po osmi letech za ceny nižší než 450 korun za akci. Podobných cen dosahovaly tyto akcie naposledy v roce 2005. Za dlouhodobým propadem klíčového titulu Pražské burzy stojí nepochybně klesající ceny elektrické energie.

Ovšem pokles ceny pod hranici 450 Kč považujeme spíše za panickou reakci a očekáváme brzkou korekci. Cena akcií je jistě také ovlivněna domácí politickou situací, která pouze přispívá k dalšímu protahování ohledně vyjasnění situace k rozšíření jaderné elektrárny Temelín.

Růstových impulsů pro akcie ČEZu nenalezneme mnoho, ovšem současné ceny považujeme za přehnaně nízké. Důkazem mohou být nízké objemy obchodů, které dokazují nezájem investorů za takto nízké ceny prodávat. Napjatá politická situace nebude trvat věčně, už jen potvrzený termín předčasných voleb může znamenat značné uklidnění.

Nákup akcie ČEZ doporučujeme realizovat v cenovém pásmu 445 až 450 korun za akcii, tedy za ceny, za které se dnes obchoduje. Cílovou cenou stanovíme konzervativně na 480 Kč. Odvážnější investor může své pozice uzavírat za ceny lehce přes 500 korun za akcii (což je aktuální účetní hodnota). Zhodnocení investice tak může činit minimálně 7%.

Zároveň můžeme uzavřít pozici otevřenou u akciích Telefónica CR, které jsme kupovali 12. července za cenu 258 Kč. Při prodeji za cenu 292 Kč tak realizujeme očekávaný zisk, nicméně určitý potenciál k dalšímu růstu tam jistě ještě je.
Jeden komentář u “Akcie ČEZ na osmiletém minimu mohou být dobrou investicí”

  1. Petr

    Hezký, dnes se obchodují už za 440 Kč, s nákupem počkám ale do zítra, kdy budou zveřejněny výsledky za druhý kvartál. Tak jsem zvědav, ale za tyto ceny mě to k nákupu hodně láká.

Napsat komentář